UkrConstInvestBank
Контакт-центр
*24,7. Free from stationary and mobile within Ukraine
+38 073 214 14 04

Гора Рашмор - данина поваги чотирьом великим президентам США

01.10.2014

Гора Рашмор є одним із символів американської незалежності і свободи в Америці. Крім того, це ще й данина поваги чотирьом великим президентам США. Також відома як «гора президентів», Рашмор в Південній Дакоті увічнює особи чотирьох американських президентів, які змінили долю країни.

Зліва направо - Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон, Теодор Рузвельт і Авраам Лінкольн. Робота по створенню 18-метрових скульптур почалася в 1927 році і була завершена в 1941. У той час вартість проекту становила майже $ 1 мільйон.

В даний час сума шедевра становить $ 11 млрд сучасних доларів, що робить статуї на горі Рашмор найдорожчими в світі.

Історика Доана Робінсона часто називають «батьком Гори Рашмор». У 1923 році, заради залучення туристів до Південної Дакоти, він вперше виступив з пропозицією створити монументальні скульптури індіанського вождя Червона Хмара, американських дослідників Льюїса і Кларка, або інших відомих особистостей епохи підкорення Дикого Заходу. Хоча Робінсон не був першим американцем, що висловив ідею створення монументальних скульптур. Ще в 1849 році, сенатор штату Міссурі Томас Харт Бентон пропонував висікти величезну фігуру Христофора Колумба в Скелястих горах.

1

Спершу працювали над фігурою Джорджа Вашингтона. Зображення Томаса Джефферсона почали висікати праворуч від Вашингтона. Після двох років роботи на поверхні обличчя Джефферсона проступили глибокі тріщини. Його зображення довелося зруйнувати і почати заново по ліву сторону від Вашингтона.

Статую Джорджа Вашингтона урочисто відкрили 4 липня 1934.

Президент Франклін Рузвельт відкрив статую Томаса Джефферсона в 1936 році.

17 вересня 1937, в честь 150 річниці підписання Конституції, відкрили статую Авраама Лінкольна.

Фігуру Теодора Рузвельта урочисто відкрили в 1939 році. У тому ж році встановили нічне освітлення меморіалу.